امروز : يكشنبه 9 آذر 1399

توانبخشی و کاردرمانی

 

کاردرماني ( Occupational Therapy ) ، یکی از رشته های توانبخشی می باشد ، از نظر انجمن کاردر مانی آمریکا کار درماني عبارت است از استفاده از فعالیت های هدفمند برای افرادی که در اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت و اختلال در عملکرد روانی ، اجتماعی، رشدی یا اختلالات یادگیری شده اند ، به منظور ایجاد حداکثر استقلال ، جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی . این حرفه شامل ارزیابی ، درمان و مشاوره است .

در واقع کاردرمانی مانند سایر رشته های توانبخشی پس از فاز حاد درمان برای بیمار شروع شده و با استفاده از تکنیک های درمانی خاص خود ، تجهیزات و وسایل کاربردی برای هر بیمار سعی در بالا بردن تواناییها و عملکرد بیمار دارد.

هر بیمار یک برنامه درمانی مجزا دارد که بعد از انجام معاینات لازم و گرفتن شرح حال بیمار در روز ارزیابی توسط مسئول بخش تنظیم می شود، در هر جلسه درمان، کاردرمانگر پس از انجام ویزیت شرح برنامه درمانی خود و چگونگی انجام آن توسط مددجو را مکتوب می نماید.

متخصصان‌ کاردرمانی‌ با تسلط‌ کافی‌ بر علوم‌ مختلف‌ فیزیولوژیکی‌، آناتومیکی‌ و روانشناختی‌، یک‌ برنامه‌ جامع‌ درمانی‌ را به‌ بیماران‌ ارائه‌ می‌دهند؛ یعنی‌ در کاردرمانی‌، تمرکز درمان‌ فقط‌ روی‌ بیماری‌ نیست‌، بلکه‌ تمامی‌ ابعاد زندگی‌ فرد، مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد. گفتنی‌ است‌ که‌ هدف‌ این‌ رشته‌ به‌ حداکثر رساندن‌ استقلال‌ افراد بیمار و ناتوان‌ در انجام‌ کارهای‌ روزمره‌ و فعالیت‌های‌ اجتماعی‌ و همچنین‌ آمادگی‌ برای‌ آموزش‌ حرفه‌ای‌ است.

بخش کاردرمانی و توانبخشی موسسه خیریه خواجه نصیر مراغه با در اختيار داشتن كادر مجرب و با سابقه در زمينه کاردرمانی مددجویان که شامل توانبخشی دست ، کاردرمانی ذهنی ، کاردرمانی جسمی ، بازی درمانی ، موسیقی درمانی و... می باشد و با بهره گيري از متد ها و تجهيزات به روز و خلاقانه به حول و قوه الهي در اين حيطه در حال ارايه خدمات مطلوب و درخور مددجویان عزیز مي باشد.

 

  • ایران - آذربایجان شرقی - مراغه
  • 51 53 22 37 041
  • 81 81 24 37 041
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آخرین عکس ها

ارسال پیام برای ما

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
بالا